Skautská chata Severní hvězda PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 23 Listopad 2007 16:30

Severní Hvězda - domek 9. střediska Jana Boska Olomouc

Junák - český skaut, středisko Jana Boska Olomouc nabízí skautskou chatu Severní hvězda v Hrubé Vodě - Smilově k ubytování na výpravách, lesních kurzech či jiných výchovných, vzdělávacích nebo zážitkových akcích.

Historie a okolí Severní hvězdy

V roce 2002 dostalo naše středisko možnost koupit starý domek v Hrubé Vodě - Smilově v krásném údolí řeky Bystřice blízko Olomouce a zároveň daleko od civilizace. Východním směrem od Smilova se rozkládá vojenský výcvikový prostor Libavá, na západ se táhne kopcovitá malebná krajina předhůří Jeseníků. V okolí najdeme značené cesty i divoké neprostupné lesní porosty. Několik kilometrů proti proudu řeky Bystřice po modré turistické značce jsou cvičné skály olomouckých horolezců - Malý Rabštýn.

Místo nám učarovalo krásou okolní přírody a dostupností, neváhali jsme a domek jsme koupili.

Na Severce není mobilní signál. Nejbližší místo, kde je možno signál chytit je na GPS 49.6955386N, 17.4386814E.

Rekonstrukce objektu

V roce 2004/2005 byla chata zcela přestavěna a rozšířena do dnešní podoby. Patro je podstatně větší s dostatkem místa na spaní. Byla přivedena voda, zbudovány WC se sprchami a čističkou odpadních vod. Chata je plně komfortní pro 25 dospělých, limitující je počet míst u stolů v jídelně. Kuchyň je vybavená vším potřebným - talíře, příbory, hrnky, sklenice, velké a malé hrnce, mikrovlnná trouba, dvě rychlovarné konvice, lednice, k vaření slouží kuchyňská kamna na dřevo s troubou nebo dvouplotýnkový elektrický vařič. V zimě se topí v krbu s rozvody tepla do patra a kamínky v přízemní ložnici nebo kotlem na dřevo s rozvodem do radiátorů.

Aktualizováno Neděle, 11 Listopad 2018 19:05