Pravidla a pokyny PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Pátek, 23 Listopad 2007 18:13

Chceš-li na Severce strávit příjemné chvíle, je dobré znát několik základních pravidel týkajících se tvého pobytu a řídit se jimi. Pamatuj, že Severní Hvězdu má 9. středisko Junáka, a tak budou okolní obyvatelé a chataři podle vás posuzovat všechny skauty.

• Vytiskněte si ZDE formulář pro vyúčtování pobytu na Severní Hvězdě.
  • Za dodržování pravidel a seznámení ubytovaných s těmito pravidly ručí vedoucí akce.
  • Na Severce není mobilní signál. Nejbližší místo, kde je možno signál chytit je na GPS 49.6955386N, 17.4386814E.
  • Porušení pravidel může mít za následek předčasné ukončení pobytu bez náhrady.
  • Při příjezdu a odjezdu vyplňte tabulku Kontrola chaty a chovejte se podle pokynů zapsaných v tabulce.
  • Při příjezdu a odjezdu proveďte odečet elektřiny.
  • Nejen noční klid! Jste uprostřed lesů, proto se chovejte v přírodě jak se sluší a patří, nerušte okolní zvěř ani obyvatelstvo. Dodržujte noční klid, tj. od 22:00 do 6:00.
  • Čistička na Severce je náchylná na nesprávné používání.
    • Do odpadu nepatří vložky, hygienické ubrousky, zbytky jídel, hadry, igelit, písek atd., ničí se čerpadlo čističky! Vodu po vytření podlah vylévejte mezi stromy.
    • Chemie obsahující chlór ničí bakterie v čističce!
    • Tuky vytřete z nádobí papírem a spalte, zanáší čističku.
    • Pokud dojde z důvodu nedodržování výše uvedených pravidel, bude Vám naúčtováno vyčištění čističky ve výši 2000 Kč.
  • Biologický odpad + popel noste na kompost na kraji louky (po proudu potoka).
  • Potraviny a veškeré odpadky a zbytky jídla odvezte domů. Je výslovný zákaz odnášení odpadků k turistickému přístřešku nebo do koše na nádraží!
  • Ukliďte chatu i louku (nesmí zůstat kameny, klacky apod.)
  • Škody vzniklé během pobytu či zjištěné závady zapište do formuláře „Vyúčtování ubytování“.
  • V létě můžete používat letní (přední) vchod. V zimě a za deště používejte hlavní (zadní) vchod a přezouvejte se v celém objektu. Do podkroví se přezouvejte vždy!
  • Zapište zápis do kroniky.
  • Dřevo u chaty a v nové dřevárce používejte pouze na provoz chaty tj. vaření a topení. Dřevo na oheň je umístěno u ohniště, nebo si je nasbírejte z okolních lesů.
  • Dodržujte technické pokyny, které jsou umístěny v místnostech.
  • Zákaz kouření v chatě a nadměrné pití alkoholu.
  • Pamatuj, že Severní Hvězdu vlastní Junák - český skaut, středisko Jana Boska Olomouc, a tak budou okolní obyvatelé a chataři podle vás posuzovat všechny skauty.
  • Nezapomeňte plnit i tajná přání správce – to znamená udělat i něco navíc pro zkrášlení chaty či okolí, nebo pro šíření dobrého jména Junáka mezi sousedy i náhodnými turisty.

Při příchodu

• Zapnout elektřinu označeným jističem (rozvaděč je v místnosti s krbem) a zapsat stav elektroměru, který je vedle předních vchodových dveří.
  • Kontrola chaty - viz tabulka Kontrola chaty.
  • Vedoucí poučí ubytované o pravidlech a dbá na jejich dodržování.

Při odchodu

• Proveďte úklid a kontrolu chaty podle tabulky Kontrola chaty. Tentokrát vyplňujte tabulku od spodu.
  • Kompletně vyplněné "Vyúčtování ubytování" a klíče doručte do 3 dnů na adresu správce.
  • Pobyt můžete zaplatit při předání klíčů nebo bankovním převodem na účet,  č. ú.: 2001200214 / 2010 , VS: DDMMRR (první den Vašeho pobytu)

Aktualizováno Středa, 17 Květen 2017 20:59